Fotovoltaické Fórum 2017

V rámci veletrhu For Arch 2017, který se koná 19. až 23. září na výstavišti PVA Expo Praha v Praze-Letňanech, hned první den odpoledne proběhne duální konference Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2017. Akci pořádá Česká fotovoltaická asociace.

Letošní jubilejní 10. ročník Fotovoltaického Fóra je potvrzením celosvětového růstu fotovoltaických technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie, rostoucí úlohy fotovoltaické technologie a uskladňování energie, která zejména v posledních dvou letech přechází na extenzivní křivku rozvoje i v České republice.

Na konferenci vystoupí profesionálové z oblasti techniky, legislativy, dotací, regulace, energetického trhu, výrobců a distributorů elektřiny, profesních asociací a akademiků. Během třinácti přednáškových vystoupení seznámí účastníky konference s každodenním životem samovýrobců elektřiny, jejich problémy a řešením.

Diskutovány budou okruhy z řad vykazování OTE, výměny komponent, opravy výroben, optimalizace výroby a uskladňování elektrické energie. Pro budoucí majitele je zaměřena právně-technická přednáška „Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy o instalaci fotovoltaického systému?“ Širokou veřejnost zaujme přednáška o energetice v bytových a panelových domech, která je cílená na proces odpojování zdrojů od CZT, nová rozúčtovací pravidla tepla i možnosti instalací hybridních soustav pro vytápění a ohřev teplé vody. Přednášeny budou aktuální dotační výzvy a možnosti v oblasti výroby a uskladňování elektrické energie pro rodinné a bytové domy. Nebudou scházet ani technologické novinky, vztahující se ke konání veletrhu – stínící solární prvky, FV stavební řešení, FV okenní systémy atd.

Fotovoltaické Fórum a Energetická konference proběhne 19. září od 13,30 do 18,00 hodin v konferenčním centru výstaviště PVA Expo Praha v sále č. 3. Pořadatelem a odborným garantem je Česká fotovoltaická asociace, generálním partnerem je ASEKOL Solar. Více informací včetně přihlášky je na www.FFCR.cz.

*

Red (Zdroj: ČFA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *