Také výrobci musí myslet ekologicky – nejen spotřebitelé

Stále více společností nehledí už jen na čistý zisk, tedy na cíle, jakých firma dosahuje, ale také na způsob, jakým jich dosahuje. Toto je významná transformace způsobu přemýšlení společností o jejich poslání a odpovědnosti.

Moderní společnosti řeší ekologické aspekty podnikání

Důležitých kritérií je dnes již celá řada. Jedná se například o přístup v řízení zaměstnanců, dodržování právních předpisů, etické chování, společenskou odpovědnost a zapojení místní komunity a v neposlední řadě také implementace ekologických opatření.

Za ekologická opatření může být považován i nákup použitého stroje do výroby. Nejen že tak společnost ušetří peněžní zdroje, ale zároveň opakovaně využije přístroj, který by byl jinak zbytečně nevyužitý.

Najít vhodný a spolehlivý stroj do výroby může být pro firmu nesnadným úkolem. Jen vyhledání takového stroje, jeho prohlídka, testování funkčnosti či převoz do výroby může spotřebovat nemalé zdroje a dobře myšlený záměr se tak může nepříjemně prodražit.

Naštěstí se dnes výrobním firmám nabízí řešení ve formě aukčního portálu společnosti Surplex. Společnost Surplex má v prodeji použitých strojů dlouholetou zkušenost. Prostřednictvím online aukčního portálu na stránkách nebo také přes moderní aplikaci pro chytré telefony společnost Surplex zprostředkovává prodej použitých strojů a zařízení pro kovoobrábění, obrábění dřeva a syntetických produktů.

Snadný nákup i prodej použitých strojů online

Celý proces nákupu je velmi rychlý, jelikož probíhá online. Zákazníci tak nemusí plýtvat svými zdroji. Použité stroje si zákazníci mohou, v případě zájmu, před nákupem důkladně prohlédnout přímo v provozu. Pokud se stroj již v prostorách prodejce nenachází, pak je rozebrán vyškolenými pracovníky a je k němu pořízena detailní technická dokumentace a fotodokumentace. Společnost Surplex nabízí komplexní služby, do kterých patří oceňování strojů, doprava či odborné poradenství.

Společnost Surplex stroje nejen prodává, ale i vykupuje. Je proto vhodným řešením pro malé i velké firmy, které již třeba nemají pro své stroje využití. Surplex nabízí celou řadu strojů a zařízení. V oblasti dřevoobrábění to jsou například pily, stroje na formátování a olepování hran nebo na manipulaci a balení. V oblasti kovoobrábění se nabízí například frézky, svářečky či brusky. Zákazníci, kteří hledají řešení v dalších výrobních oblastech, najdou na aukčním portále Surplex vybavení pro dílny, kanceláře, vysokozdvižné vozíky či jeřáby. Celý proces nákupu strojů probíhá online a stroje jsou k dispozici téměř vždy ihned nebo v krátkém časovém horizontu. Zákazník tak může v reálném čase sledovat míru zájmu o stroj nebo vývoj jeho ceny.

Ušetřené finance z nákupu použitých strojů, které jsou nesporně cenově výhodnější než stroje nové, mohou společnosti dále investovat do zmíněných ekologických opatření. Požadavky ISO, dodržování bezpečnosti práce a kvality jsou dnes častými výzvami. Úspory energie, vody, třídění odpadů a recyklace nebo snížení zmetkovitosti, a tedy i redukce vzniku odpadů si žádají stálou pozornost. Výrobní firmy by ale přitom neměly zapomínat ani na stroje, které používají, jelikož ty mohou v tomto ohledu společnost brzdit, ale při správné volbě stroje také nemálo pomoci.*

Popisek k obrázkům: Například použité obráběcí centrum HOMAG nebo elektrický vysokozdvižný vozík OM najdete na Surplex.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *