22.12.2021 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Thajsko plánuje elektromobily

Thajská společnost Energy Absolute (EA), která se zabývá různými obnovitelnými zdroji energie, plánuje prostřednictvím nové továrnou na baterie získat v Thajsku vedoucí postavení v celé oblasti elektromobilů. Komentář o tom přináší Bakar Sadik Agwan, senior analytik GlobalData, přední světové datové a analytické společnosti.

Informace vyšla v časopise Energie 21 č. 6/2021.

Thajská společnost Energy Absolute systematicky usiluje o posílení pozice napříč hodnotovým řetězcem elektromobilů a vedoucí postavení v tomto sektoru. Firma je jediným hráčem v oblasti elektromobilů v Thajsku, který pokrývá celé spektrum jejich výroby plus příslušenství a souvisejících činností – montáže elektromobilů, nabíjecí infrastruktury, výroby obnovitelné energie a výroby baterií. Nová továrna na baterie by podpořila i domácí výrobu elektromobilů značky EA, která zahrnuje osobní automobily, užitková vozidla a trajekty, a otevřela by nové příležitosti pro dodávky baterií dalším výrobcům automobilů.

Firma EA se již stala významným výrobcem baterií prostřednictvím svých partnerství s tchajwanskou společností Amita Technologies a společností Nex Point Plc, kótovanou na burze SET. Nová továrna tak bude pokračovat ve spolupráci s EA, i když fakticky bude provozována společností Amita Technologies. Kromě baterií pro elektromobily bude dlouhodobě dodávat i další systémy skladování elektřiny pro elektrárny na obnovitelné zdroje. Závod v hodnotě 190 milionů USD, jehož spuštění se plánuje ve druhé polovině prosince 2021, bude mít počáteční výrobní kapacitu 1 GWh – největší v Thajsku – a nakonec se rozšíří až na 4 GWh.

Národní výbor pro vozidla nové generace a Federace thajského průmyslu (FTI) mají za cíl vytvořit z Thajska do roku 2035 globální centrum výroby elektromobilů. V zájmu toho chce vláda nabídnout podpůrný obchodní systém, který společnosti EA pomůže rozvinout výrobu elektromobilů, baterií i souvisejících komponentů.

Kromě EA hledá možnosti vyrábět baterie v Thajsku i mnoho dalších výrobců automobilů a energetických společnost, například japonská automobilka Honda a americká společnost e-Mobility Evlomo. To působí jako katalyzátor pro posilování právě i domácího obchodního systému, který pomůže Thajsku dosáhnout cíle – vyrobit více než jeden milion elektromobilů do roku 2025.*

Red (Zdroj: GlobalData)

Foto archiv/EA

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down