24.07.2023 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když advokáti rostou s energetickým trhem

Experti na energetické právo z kanceláře Doucha Šikola advokáti se v průběhu července přestěhovali do nových kancelářských prostor v budově Myslbek na pražském Ovocném trhu. Uzavřeli tak dynamickou, ale úspěšnou etapu, která se pro ně zejména v posledním roce nesla v duchu výrazného růstu objemu zakázek i rozšiřování týmu. 

„Celá energetika a energetická legislativa prošla jen za několik posledních měsíců řadou podstatných změn, a spousta dalších novinek nás čeká. Naším klientům pomáháme touto náročnou dobou projít. Rozhodli jsme se změnit kanceláře, abychom jim dokázali nabídnout příjemnější prostředí, našim právníkům možnost efektivněji spolupracovat a připravili se na další potenciální růst týmu,“ říká Pavel Doucha, jeden z trojice partnerů kanceláře Doucha Šikola advokáti.

Pražští energetičtí právníci za loňský rok poskytli podporu transakcím v objemu 2 miliardy korun, z toho zhruba 800 milionů se týkalo čistě služeb z oblasti moderní energetiky. Šlo zejména o asistenci při prodeji fotovoltaických elektráren nebo při přípravě komplikovaných energetických projektů.

„Spolu s tím, jak se moderní energetika posouvá směrem k akumulaci, kombinacím různých zdrojů energie a inovativním technologickým řešením, i my stále častěji našim klientům pomáháme řešit problémy, které ještě nikdo neřešil. Jde například o složité případy kombinace různých zdrojů provozovaných různými subjekty nebo poskytování služeb výkonové rovnováhy pro distribuční soustavu. Z hlediska právničiny je to často opravdu výzva,“ popisuje nové trendy na trhu Luděk Šikola, další partner kanceláře Doucha Šikola advokáti. S rostoucím objemem zakázek v průběhu roku začala pomáhat čtveřice nových kolegů. Tým kanceláře tak dnes čítá 15 osob.

Kancelář Doucha Šikola advokáti působí od roku 2015, avšak jednotliví členové týmu se věnují energetickému nebo obchodnímu právu už od roku 2010. Dnes jde pravděpodobně o jedinou pražskou kancelář, která své služby poskytuje téměř výhradně jen klientům ze sektoru energetiky. Partnery kanceláře jsou Pavel Doucha, Luděk Šikola a od roku 2020 také Robert Šulc. Společnost spolupracuje nebo je přímo členem či partnerem řady energetických oborových organizací, jako je Solární asociace, AKU-BAT CZ nebo CZ-Biom. Pavel Doucha je také člen představenstva Svazu moderní energetiky.*

(Zdroj: Obnovitelně PRO)

Foto archiv/LinkedIn

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down