25.05.2017 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Děti navrhly novou fasádu trafostanice

Trafostanice Stromovka v humpolecké ulici Na Rybníčku v Humpolci v polovině května radikálně změnila podobu. Její majitel, E.ON Distribuce, a. s., se rozhodl po dohodě s městem v rámci projektu E.ON Smart City dát její fasádu k dispozici Základní škole Hálkova, kde v rámci výtvarné výuky vzniklo mnoho zajímavých návrhů.

Realizace se ujal místní umělec a učitel střední školy v Heleníně Jaroslav Grodl. „Škola si sama s dětmi na přemalování trafostanice netroufla, jak z organizačních, tak z bezpečnostních důvodů, proto jsme oslovili pana Grodla,“ vysvětlila místostarostka Humpolce Ing. Lenka Bartáková. Humpolecké radnici se totiž návrh na grafické ztvárnění trafostanice od začátku zamlouval. „Přemalováním stanice se vylepšil veřejný prostor v blízkosti mateřské školy,“ zdůvodnila podporu radnice místostarostka.

„Zařízení na distribuci elektrické energie jsou všude kolem nás, často je ale ani nevnímáme. My jsme se rozhodli na ně upozorňovat formou, která je atraktivní, netradiční a zároveň aktivně oživuje prostor, v němž společně žijeme. Jednou z myšlenek, které v této souvislosti v rámci projektu E.ON Smart City máme, je nechat vybrané trafostanice ztvárnit koordinovaným způsobem místní obyvatele,“ vysvětlil Karel Štěpán ze společnosti E.ON.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více než 65 000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více než 4000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s touto komoditou v ČR činí asi 9 %.*

Vladimír Vácha, tiskový mluvčí E.ON

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down