Energie a inteligentní města v Sofii

Existuje již celá řada inovací, které přeměňují ekologické výzvy na ekonomické příležitosti. Stávají se nákladově efektivnějšími a cenově dostupnějšími díky jejich rozsáhlému zavádění do praxe.

Letos se bude konat v bulharské Sofii 14. ročník výstavy a konferencí EE & RE (Energy Efficiency & Renewables, "Efektivní a obnovitelná energie") a Smart Cities (Chytrá města), a to od 27. do 29. března 2018. „Po světových trendech by i jihovýchodní Evropa měla využít potenciál inteligentních řešení – alternativu k vybudování nízkouhlíkového a konkurenčního místního hospodářství“ – sdělili pořadatelé ze společnosti Via Expo.

EE & RE a Smart Cities budou podporovat nová řešení pro výrobu obnovitelné energie, úsporu energie a udržitelné hospodaření měst, jako je například doprava, životní prostředí a správa. V rámci výstavy a konferencí bude příležitost pro vytváření nových obchodních kontaktů a výměnu zkušeností. Účast oznámily firmy z Rakouska, Belgie, Bulharska, Německa, Řecka, Dánska, Itálie, Španělska, Litvy, Polska, Turecka, Nizozemska, České republiky a Švýcarska.

Zajímavé akcenty

  • Výroba solární energie pro vlastní spotřebu a systémů pro ukládání; internetový portál pro analýzu fotovoltaických systémů; software pro předpovídání větrné energie; kogenerace a trigenerace; energie z odpadu; systém pro předpovídání, vyvažování a řízení nerovnováh, plány a zprávy o výrobě a spotřebě elektrické energie; tepelná čerpadla; instalace bioplynu a další.
  • Efektivní řešení pro vytápění – peletové krby; kotel s inovační kondenzační technologií; systémy pro spalování biomasy a tuhých paliv; linky na výrobu pelet; systémy podlahového vytápění.
  • LED žárovky, svítidla a pouličníosvětlení, reflektory, komponenty; světlovodný systém – moderní řešení pro sběr, přenos a používání přirozeného světla.
  • Kompletní řešení pro domácí automatizaci; telematika pro obce – systémy pro efektivní rozvoj obcí v následujících oblastech: správa, doprava, energetika; systémy ledu a sněhu na venkovní plochy

Praktická témata

  • Kryogenní skladování energie; Geotermální a solární dovednosti; Začlenění začínajících firem a nových malých a středních podniků (MSP) z EU do činností pro opatření udržitelné energie; OZE v systémech pro centrální vytápění.
  • Digitalizace elektronické správy a územní plánování; Modernizace a digitalizace malých a středních podniků; Inteligentní řešení a inovace pro společnosti.*

Paralelní akce: Save the Planet (nakládání s odpady).

Další informace: www.viaexpo.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down