Fotovoltaika pro malé a střední firmy s novou dotací: Čistá energie, která přináší konkurenční výhody

Investice do budoucnosti firmy v podobě výstavby FVE vám může přinést řadu výhod, které velmi brzy oceníte.

Fotovoltaika pro firmy už není jen o úsporách, ale také o finančních výhodách a zajištění konkurenceschopnosti vašeho byznysu při stále se zvyšujících nárocích na ekologický provoz firem. Jaké jsou klíčové výhody fotovoltaiky pro malé a střední firmy a pro koho je určena nová dotace na fotovoltaiku pro rok 2024?

Ušetřete peníze a snižte své energetické náklady

Investice do fotovoltaického systému umožňuje malým a středním firmám snižovat energetické náklady. S využitím sluneční energie můžete snížit svou závislost na stále dražších tradičních zdrojích energie. Tímto způsobem můžete ušetřit náklady a zvýšit svou finanční stabilitu.

Dobrý ESG rating bude brzy nutností

Fotovoltaické systémy jsou ekologicky šetrné a snižují produkci skleníkových plynů a dalších znečišťujících látek. Tím, že vaše firma snižuje svou uhlíkovou stopu a přispívá k ochraně životního prostředí, může získat lepší ESG rating. To je důležité, protože ESG rating se stal klíčovým faktorem pro dodavatele, investory, obchodní partnery a spotřebitele, kteří preferují podniky s vyšší sociální a environmentální odpovědností. Již brzy budou firmy s nedostačujícím ESG ratingem značně znevýhodněny.

Fotovoltaika - Investice, která vede ke zvýšení hodnoty nemovitosti

Možná vás to dosud nenapadlo, ale instalace solárních panelů na střechu firmy může zvýšit její hodnotu. Energetická efektivita a snížení provozních nákladů jsou důležitými faktory, které mají vliv na cenu nemovitosti. Potenciální kupci nebo pronajímatelé ocení možnost nižších energetických nákladů a přínosy fotovoltaického systému.

Mohlo by Vás zajímat: Uvažujete o firemní FVE? Přinášíme 4 praktické rady, jak vybrat technologie a realizační firmu

Vydělejte na firemní fotovoltaice - Prodej energie a dodatečný příjem

Fotovoltaické systémy mohou být navrženy tak, aby generovaly více energie, než je potřeba pro vlastní provoz firmy. V takovém případě můžete prodat přebytečnou energii zpět do sítě a získat dodatečný příjem. Tím se vaše investice do fotovoltaiky stává ještě výhodnější a můžete snadněji udržet a rozšiřovat svůj byznys.

Nové dotace pro fotovoltaiku na rok 2024

Ministerstvo životního prostředí připravilo novou dotaci ModF – RES+ Č. 1/2024, která poskytuje podporu pro instalaci nových fotovoltaických elektráren pro firmy. Dotace je určena projektům s instalovaným výkonem nad 50 kWp (nad 10 kWp v Praze) až do 5 MWp, přičemž podporuje nejen samotné fotovoltaické systémy, ale také systémy využívající bateriové akumulace elektřiny. Termín pro podání žádostí je od 1. března 2024 do 31. října 2024.

Nečekejte a začněte plánovat FVE pro firmu už nyní

Nejlepší šanci na získání dotace máte s dřívějším podáním žádosti, a proto doporučujeme nečekat a začít s přípravou projektu a výstavbou FVE co nejdříve, protože vyřízení stavebního povolení, které je pro dotaci klíčové, může trvat i několik měsíců. Ať už stavební povolení máte, čekáte na něj nebo vše teprve připravujete, kontaktujte projekční a realizační firmu. V reWATT jsou již nyní připraveni začít s přípravou dokumentace pro provedení stavby a zajistit firmám co nejrychlejší realizaci fotovoltaické elektrárny. Budete o krok napřed oproti konkurenci.

***

Nezmeškejte příležitost vytvořit pro svou firmu udržitelnou a prosperující budoucnost. Fotovoltaika nabízí nejen finanční úspory a snížení emisí, ale také zlepšení ESG ratingu a zvýšení hodnoty firmy. Kontaktujte odborníky na fotovoltaiku a začněte plně využívat výhod této moderní technologie.*

Ilustrační foto archiv/reWATT

(Komerční prezentace)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down