29.08.2021 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hledá se nejlepší ekologický projekt

Česko hledá nejlepší ekologický projekt tohoto roku a každý stále ještě může svým hlasem rozhodnout o tom, který se stane tím nejlepším. Právě totiž vrcholí hlasování v letošním ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Lidé mohou hlasovat do konce srpna na webu www.energyglobe.cz.

Výtah z článku, který vyšel v časopise Energie 21 č. 4/2021.

Soutěž E.ON Energy Globe, kterou u nás už od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON, je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Oceňovány jsou projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí, udržitelnosti a úspor energií. Soutěž přilákala za dobu své existence už 3300 českých projektů.

„Téma udržitelnosti, klimatické změny a postoje k životnímu prostředí rezonuje celou společností. Vždyť naším jednáním už teď rozhodujeme, v jakém stavu zemi předáme dalším generacím. Pokud se podíváte na nové logo soutěže E.ON Energy Globe, tak téma hodinek tam není náhodou. Je opravdu nejvyšší čas začít měnit náš přístup a způsob, jakým zemi spravujeme. V E.ONu si tohle všechno moc dobře uvědomujeme a snažíme se o to, abychom v naší společnosti směrem k přírodě jednali udržitelně a přívětivě. Ekologie a udržitelnost jsou pro nás velká témata. V byznysu i interně,“ říká Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.

Z téměř tří set došlých nominací vybrala odborná porota deset finalistů v pěti hlavních kategoriích – Země, Oheň, Voda, Vzduch a Iniciativa. Z nich vzejde veřejným hlasováním celkový vítěz české soutěže, který se pak bude moci zúčastnit světového finále. Lidé mohou hlasovat až do konce srpna na webu www.energyglobe.cz.

*

Red (Zdroj: E.ON)

Obrázek:

Kategorie Vzduch: Projekt Fakta o klimatu. Foto archiv/E.ON

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down