07.09.2017 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspirace pro parlamentní volby

Ekologická organizace Hnutí DUHA zveřejnilo webové stránky pro předvolební oslovování kandidátů a kandidátek politických stran: Zároveň zveřejnilo svůj „volební program“, vybrané priority ekologické politiky pro příští čtyři roky.

Ekologické organizace nepotřebují v předvolební kampani sbírat hlasy voličů a voliček pro sebe. Chtějí, aby hlasy dostalo zdravější prostředí pro život a lepší ochrana přírody a krajiny. Organizace Hnutí DUHA proto na svých nových webových stránkách www.hnutiduha.cz/hybejmevolbami nenabádá k volbě konkrétní strany nebo kandidátů. Místo toho umožní lidem, aby před volbami komunikovali s lídry kandidátek všech politických stran a ptali se jich, jestli a jak se zasadí o lepší ochranu divoké přírody, vyčištění smogu, energetickou soběstačnost, snadnější recyklaci odpadů nebo záchranu zemědělské půdy. Současně si mohou vyzkoušet zajímavý kvíz znalostí.

Pro inspiraci kandidátům i jejich voličům zde Hnutí DUHA představuje svůj „volební program“. Nejde o vyčerpávající seznam všech kroků k nápravě, které bude nutno provést. Je třeba mít priority.

Co konkrétně by tedy měly politické strany po volbách také prosadit, aby naše ekonomika stála méně na montovnách a více na kvalitních pracovních místech, šetřících přírodu i státní pokladnu? Nebo aby naše krajina nebyla zbožím na jedno použití či aby o své prostředí a přírodu mohli lépe pečovat sami lidé?

Hlavní cíle ekologické politiky pro příští čtyři roky podle Hnutí DUHA jsou tyto:

Cíl 1: Krajina odolná proti suchu a poskytující prostor divoké přírodě

Cíl 2: Čistý vzduch a dostupná domácí energie

Cíl 3: Rychlá, pohodlná a ekologická doprava

Cíl 4: Suroviny kolující ekonomikou

Cíl 5: Občané mající práva hájit své prostředí a přírodu

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl: „Proč by volební programy měly mít jen politické strany? Proč by naopak neměli mít lidé jednoduchou možnost říkat politikům, v jakém prostředí chtějí žít? Ve volbách se nerozhoduje pouze o tom, kdo bude sedět v poslanecké sněmovně. Jde také o to, jestli budou noví (a staronoví) politici prosazovat zdravější prostředí pro život a lepší ochranu přírody. A jestli budou naslouchat lidem, kteří chtějí divokou přírodu, čistý vzduch či recyklovat odpady.“

Red (Zdroj: Hnutí DUHA)

Obrázek:

Občané a obce mají právo hájit prostředí a přírodu, ale také vlastnit energetické zdroje. Foto archiv/Energie 21

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down