Mapa bioplynových stanic on-line

České sdružení CZ Biom na svých stránkách www.biom.cz spustilo jedinečný on-line přehled bioplynových instalací v České republice pod názvem Mapa bioplynových stanic.

V projektu je využito příjemné a přehledné grafické prostředí použitím nejmodernější technologie Google Maps s možností filtrovat zobrazované informace dle typů bioplynových stanic (komunální, zemědělské a ostatní). Dále je zde připraven modul pro zobrazení subjektů, které výstavbu bioplynových stanic financují, přehled poradenských a vzdělávacích subjektů v oboru a přehled dodavatelů bioplynových stanic na klíč a zároveň dodavatelů jejich hlavních součástí (kogenerační jednotky, fermentory). V mapě bioplynových stanic lze také zobrazovat související odborné akce a např. poptávku po digestátu.

 

Jednotlivé bioplynové stanice jsou v mapě zobrazovány pomocí GPS souřadnic a mapu lze libovolně zvětšovat nebo zmenšovat, posunovat a díky technických informacím získat ucelený přehled o počtu a výkonech bioplynových instalací v České republice. Po otevření detailnější webové stránky ke každé jednotlivé bioplynové stanici je možno dozvědět se další informace tak, jak se nám je podařilo získat. Týká se to např. elektrického výkonu, využití tepla, vstupních surovin, počtu pracovníků obsluhy, roku uvedením do provozu, generálního dodavatele, provozovatele, subdodavatelů hlavních součástí, uspořeném CO2, objemu odkloněného BRO a dalších informací.

 

Mapa bioplynových stanic je vytvořena tak, aby mohla být pracovníky CZ Biomu neustále aktualizována a zpřesňována. S informacemi o chybějících bioplynových stanicích nebo o opravě neúplných či chybných údajů prosím neváhejte kontaktovat pracovníky CZ Biomu. Mapu bioplynových stanic naleznete na adrese: http://biom.cz/cz/produkty-a-sluzby/bioplynove-stanice nebo přes odkazy:www.biom.cz > produkty a služby > bioplynové

stanice.

 

Celý článek je otištěn v čísle 4/09 časopisu Energie 21.

Autor: Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *