17.05.2024 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnský veletrh URBIS nabídne řadu akcí i z energetiky

Ve dnech 4. až 6. června proběhne na brněnském výstavišti třídenní konference a veletrh URBIS The Smart Cities Meetup. Akce zaměřená na téma chytrých měst a obcí a inovací pro rozvoj území je výsledkem více než roční práce celonárodní koalice institucí vedené čtyřmi ministerstvy (průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, životního prostředí a dopravy) ve spolupráci se Svazem měst a obcí, Sdružením místních samospráv, Jihomoravským krajem, Statutárním městem Brnem, Veletrhy Brno a desítkami odborných partnerů.

Cílem iniciativy je systémově podpořit česká města a obce ve zvládání velkých výzev, jako jsou energetická transformace, zavádění inovací do praxe, adaptace na klimatickou změnu, spolupráce a koordinace aktérů v území nebo zlepšování mobility. To vše má jedinou motivaci: udržitelné a prosperující Česko s kvalitním životem pro obyvatele našich sídel.

Co na vás čeká

Na URBISu čeká návštěvníky největší koncentrace know-how, dobré praxe a kontaktů, jaká kdy v Česku byla. Do Brna přijede přes stovku zahraničních zástupců z celé Evropy a celkově se za tři dny uskuteční 45 programových akcí. Ty se zaměří na témata jako komunitní energetika, energetický management, energeticky plusové čtvrti, plánování měst, účast v evropských projektech, inovační management, poptávková MHD, inteligentní dopravní systémy nebo pilotování nových řešení v živých laboratořích. Detailní program je k dispozici na webových stránkách: https://www.bvv.cz/urbis/aktuality/program.

Samosprávy se dovědí o nových projektech, do nichž se mohou zapojit, a rovněž se budou moct pobavit přímo se zástupci rezortů a institucí v rámci národního konzultačního místa. Dále dostanou možnosti seznámit se naživo s řešeními více než 50 inovativních firem a navázat kontakty se zástupci univerzit, inovačních center nebo organizací sdružujících sektorové experty.

Zúčastněte se i Vy

Výzva rezortů zní jasně: kdo může, nechť vypraví do Brna co největší tým složený z politického vedení, pracovníků úřadů i zástupců municipálních firem. Veškeré doposud vynaložené úsilí totiž bude mít pro Česko příznivý dopad pouze tehdy, když si zástupci měst, obcí a regionů odnesou shromážděné know-how do svého území a využijí ho při své práci. V tomto je potřeba, aby všichni aktéři předvedli celorepublikový týmový výkon. Ten se doposud kvůli silné roztříštěnosti aktivit Česku nedařil, ale nyní je jedinečná šance to změnit.

/zr/

Důležitá zpráva je, že pro samosprávy je díky aktivitě rezortů na URBIS zajištěný vstup zdarma. Při nákupu vstupenek na https://etickets.bvv.cz/cs lze využít promo kód, který má časopis Energie 21 k dispozici jako jeden z partnerů: ENERGIE21_URBIS. S tímto kódem získáte 3denní vstupenku v hodnotě 1200 Kč. Neváhejte se o informace podělit s kolegy a partnery ve Vaší obci i regionu – spolupráce je totiž základem toho, jak být SMART.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down