Netradiční způsob získání peněz na solární panely

Pár z Londýna v listopadu a v prosinci strávil 23 nocí na střeše svého domu, aby tímto neobvyklým způsobem vybral peníze na pořízení solárních panelů pro své sousedy v ulici. Na svých internetových stránkách o tom informuje britská zpravodajská stanice BBC.

Dan Edelstyn a Hilary Powellová původně plánovali ve sbírce sehnat 100 000 liber (2,73 milionu korun), nakonec se sešlo 113 000 liber. Díky těmto penězům se solárních panelů na svých domech dočká více než 30 sousedů z jejich ulice ve čtvrti Walthamstow.

Edelstyn řekl, že obcházeli své sousedy a ptali se jich, zda chtějí, aby u nich byly nainstalovány solární panely, a "snížily se tak výdaje za elektřinu." Powellová si pochvaluje, že jejich sbírka byla "mimořádný zážitek", která spojila lidi z jejich ulice. Sousedé jí a Edelstynovi na střechu nosili snídaně.

Pár také spolupracuje se školami v okolí, jedné z nich pomohl vybrat peníze na solární panely poté, co její rozpočet byl seškrtán. Partneři doufají, že jejich akce inspiruje i další čtvrti v Londýně i lidi v ostatních částech Británie.*

/ČTK/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down