Nosným tématem byl projekt ACON

Asociace energetických manažerů spolu s významnými českými a slovenskými energetickými společnostmi uspořádala v dubnu v Olomouci třetí ročník konference Česko-slovenské energetické fórum, jedno z nejvýznamnějších setkání vrcholových představitelů a odborníků sektoru.

Energickou společnost E.ON, která byla jedním z partnerů energetického fóra, zastupoval David Šafář (foto) z E.ON Distribuce s poutavým příspěvkem na téma ACON (Again Connected Networks) – projekt společného zájmu podle III. unijního seznamu pro roky 2018 – 2019, který propojuje dvě země s dlouholetou společnou historií – Česko a Slovensko, konkrétně distribuční soustavy společností E.ON Distribuce, a. s. a Západoslovenská Distribučná a. s.

V praxi se jedná o implementace investičních opatření podporujících rozvoj inteligentní distribuční sítě v regionu CEE za pomocí kofinancování ze strany EU – Nástroj na propojení Evropy. ACON je realizován na celém zásobovacím území E.ON Distribuce a v příhraniční oblasti distribučního území společnosti Západoslovenská distribučná. Realizace projektu se skládá ze čtyř investičních a jedné podpůrné aktivity, a to:

  1. ROZVOJ A MODERNIZACE PŘÍHRANIČNÍCH DISTRIBUČNÍCH OBLASTÍ A PŘESHRANIČNÍHO PROPOJENÍ.
  2. ŘÍZENÍ A AUTOMATIZACE SOUSTAVY V NOVÉM PROSTŘEDÍ.
  3. ROZVOJ INTELIGENTNÍ KOMUNIKAČNÍ SÍTĚ.
  4. INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE POTŘEBNÉ PRO SMART GRIDS.
  5. PROJEKTOVÝ MANAGEMENT A KOMUNIKACE PROJEKTU.

E.ON Distribuce investuje v roce 2019 do obnovy a rozvoje distribuční sítě elektrické energie na území jižních Čech, jižní Moravy, Vysočiny, Zlínského a Olomouckého kraje čtyři miliardy korun, tedy zhruba o 500 milionů korun více než loni. Firma letos plánuje na 6000 staveb, z toho 80 velmi vysokého napětí.

Podrobnosti o konferenci najdete na: http://cskonference.cz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down