Novinky ve fotovoltaice: Střídače WIT jsou impulzem pro větší energetickou nezávislost českých firem a samospráv

Nenápadná rodinná firma ze Šumperska se chlubí evropským prvenstvím. Na její fotovoltaickou elektrárnu byl totiž vůbec poprvé použitý komerční hybridní střídač WIT v kombinaci s baterií APX. Díky kombinaci parametrů má řada WIT předpoklad stát se finančně dostupným řešením pro firmy i samosprávy, které hledají cestu, jak snížit své výdaje za energie.

Střídače WIT jsou jedny z prvních hybridních střídačů, které disponují jednak vstupy na panely, ale současně pracují ruku v ruce s baterií APX. Spojují tak více funkcí do jednoho zařízení. To s sebou samozřejmě nese i výrazně nižší pořizovací cenu proti jiným technologiím. Otevírají tak dveře k obnovitelné energii i výrobním podnikům a firmám, které o ní zatím pouze vzdáleně přemýšlely.

Víme, že obce i firmy mají zájem o fotovoltaiku, díky které mohou snížit své účty za energie a dosáhnout větší soběstačnosti provozů. Doposud ale byla nabízená řešení finančně nedostupná a složitá na montáž i obsluhu. Teď dostávají komerční instalace pro tento segment v ČR nový impuls právě díky revoluční technologii WIT,“ popisuje novinku Radek Orság, ředitel SOLSOL, který technologii exkluzivně distribuuje.

Bez starostí a s nízkou pořizovací cenou

Z hlediska instalace a samotného provozu přinášejí střídače WIT další nesporné výhody. „Jedná se hlavně o princip all in one, kdy nám odpadnou starosti s nákupem a propojením různých značek technologií. Už to zjednoduší instalaci a provoz na naprosté minimum. Vše se řeší s jedním dodavatelem a jedním výrobcem,“ dodává Orság. Od toho se odvíjí i kratší čas na instalaci, kterou zvládne každá zaškolená firma. WIT navíc přináší zásadní zjednodušení, protože využívá stejný princip zapojení jako běžné rezidenční instalace.

Střídače WIT ve spojení s APX baterií umožňují také 100% asymetrii, která umožní majiteli uchovat všechnu energii v baterii a zamezí přetokům do sítě. Energii poté může dle svých potřeb provoz využít později pro potřeby výroby nebo chodu objektu.

Řešení pro menší i větší provozy

Společnost Growatt (výhradním distributorem jejích produktů v ČR je SOLSOL) s touto novinkou přichází v době, kdy se zvedá zájem právě o komerční projekty různého rozsahu – ať jde o výrobní závody, menší zemědělce, průmyslová zařízení nebo objekty samospráv. Tomuto širokému záběru projektů vychází vstříc i WIT. „Podle požadavků zadavatele se dá fotovoltaika s WIT individuálně škálovat od 50 až do 900 kW. Každý modul je navíc nezávislý na ostatních a nejsme tedy omezeni nejslabším článkem. Stejně tak je systém flexibilní i s ohledem na měnící se potřeby klienta, který může v budoucnu navyšovat požadavky na energetickou nezávislost svého podniku,” uzavírá Radek Orság.*

Samozřejmostí je i možnost pořízení této technologie se státní dotací. Splňuje totiž podmínky pro stávající i nové nastavení dotace.

Foto archiv/SOLSOL*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down