14.02.2020 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový program podpory pro startupy

České startupy v oblasti energetiky, dopravy a zdravotnictví mají nyní příležitost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Nově otevřený program Primer je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy. Účast v programu je zdarma.

Pre-akcelerační program Primer pomáhá začínajícím startupům ve střední a východní Evropě inovovat a růst. V České republice jej organizuje DEX Innovation Centre, neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory. Hlavními oblastmi jsou energetika, doprava a zdravotnictví. Cílem je připravit startupy na vstup do akceleračních nebo investičních programů.

„Účastníci získají nejen vědomosti, ale i dokumenty a strategie jako základ pro jednání s potenciálními partnery nebo investory. Startupy, které prošly našimi programy, získaly investice převyšující 65 milionů korun,” říká Michal Štefan, manažer aktivit na podporu podnikání z DEX Innovation Centre. „Účastníky také dokážeme propojit s významnými evropskými inovátory, jako jsou například InnoEnergy nebo EIT Health,” dodává.

Program je zdarma, nehradí se žádné poplatky, ani nemusí být poskytován podíl ve firmě. DEX Innovation Centre vyžaduje pouze aktivní účast na šesti workshopech, které se konají v období od 28. února do 19. března. Účastníci projdou individuálním tréninkem se zkušenými mentory z korporací jako je Ernst & Young, ale i z jiných firem pracujících se startupy.

„Startupy často dělají stále tu samou chybu. Zaměřují se spíše na svůj produkt a jeho funkce a zapomínají na zákazníka a jeho potřeby,” míní na základě svých zkušeností Pavel Bartoš, mentor z marketingové agentury Happyend. „V Primeru se s účastníky budu soustředit na strukturované myšlení o roli marketingu, prioritizaci a triky, jak marketing efektivně nastartovat,” doplňuje Bartoš. Všech šest workshopů proběhne v prostorech UP21, v byznys inkubátoru sídlícím v pražském Karlíně. Celý program proběhne v angličtině.

Více informací na www.dex-ic.com, nebo je možné se do 20. února rovnou registrovat.

Red (Zdroj: Agentura Seteva)

Foto archiv/pixabay.com

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down