26.01.2017 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oheň, voda, vzduch a dřevo společně na jednom místě

Dvanáctý ročník veletrhu Moderní vytápění se uskuteční na Výstavišti Praha-Holešovice ve dnech 2.–5. února 2017 v souběhu s veletrhem Dřevostavby.

S nízkoenergetickým a od roku 2020 pasivním standardem přichází nová epocha vytápění – „topit méně, ale účinně“. Nerozhoduje výkon, ale možnosti regulace a kompatibility. V pasivním domě, který, s trochou nadsázky řečeno, vytopí čajová svíčka, je například pro krb či krbová kamna rozhodující možnost nastavení spodní hranice výkonu – čím nižší, tím lépe. A tím je to také pro výrobce náročnější. Více než cena paliva tak hrají roli otázky ekologie a zdrojů: dřevo, pelety, půda, voda, vzduch či slunce a rekuperace.

Technika potěší, překvapí i ohromí

Dalším rozvíjejícím se trendem současnosti jsou duální a terciální systémy, které čerpají právě z odlišnosti svých zdrojů ve prospěch vzájemného doplňování. Jedno polínko může potěšit plamenem, ohřívat prostor teplovzduchem a přebytečné teplo odkládat do zásobníku napojeného na sluneční kolektory a dohřívaného nočním proudem. Spolupráce s rekuperačními a ventilačními jednotkami je již standardem.

Nejen o tom, ale i o dalších zajímavostech v oblasti vývoje moderních tepelných čerpadel, pohled na stavbu krbů a kamen z pohledu ekologie, možností rekuperačních jednotek či vytápění, biomasou, dřevem a peletami apod. nabídne bohatý doprovodný program letošního veletrhu Moderní vytápění. Kde na to vzít? Poradí „kouzelníci“ z Nové zelené úsporám.*

Více informací najdete na www.modernivytapeni.cz.

Stojan Černodrinski, foto archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down