19.09.2022 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Parní turbíny pomohou vyrábět cukr

Společnost Doosan Škoda Power získala zakázku na projekt na ostrově Réunion. Český výrobce z Plzně dodá francouzskému výrobci elektřiny, společnosti Albioma, dvě průmyslové turbíny o výkonu 30 MW pro kotle i biomasu, se dvěma vstupy a řízeným odběrem, převodovkami a generátory. Konverze původně uhelných kotlů na spalování biomasy je příkladem využití bioodpadu z výroby cukrové třtiny pro účinnou výrobu energie.

Při výrobě elektrické energie se svět stává stále ekologičtějším, neboť se v širokém měřítku využívají obnovitelné zdroje a moderní technologie. Parní turbíny jako konvenční technologie však i zde mají své místo, a to zejména díky zlepšování účinnosti, neboť spalují stále méně paliva. V případě  společnosti Albioma je konverze původně uhelných kotlů na spalování biomasy  na ostrově Réunion příkladem využití bioodpadu z výroby cukrové třtiny při současném zajištění dodávky technologické páry pro výrobu čisté elektřiny.

Průmyslové aplikace, kde je turbína potřebná nejen pro výrobu elektrické energie, ale i pro další technologické dodávky v rámci výroby, jsou v současné době jedním z hlavních motorů trhu. Energii lze vyrábět různými obnovitelnými způsoby. Kombinace se stabilní poptávkou po páře předem stanovené teploty a tlaku, která je dána nepřetržitou produkcí, je však pro turbíny světové úrovně, které vyrábí Doosan Škoda Power v Plzni, velkou výhodou a poskytuje další přidanou hodnotu. Zaměření na účinnost a přechod z fosilních paliv na biomasu jakožto paliva vyráběného z odpadu pomáhá snižovat emise a využít palivo dostupné z výroby cukru. Společnost Doosan Škoda Power se tím zavázala podílet se na snižování množství emisí a CO2 v průmyslu i v celosvětovém měřítku.*

(Zdroj: Doosan Škoda Power)

Foto archiv/Ogilvy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down