06.05.2022 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnikatelé navštíví Egypt a Izrael

Navázat či rozvíjet obchodní kontakty zejména v oblasti energetiky, vodohospodářství, odpadního průmyslu nebo vědy a výzkumu. To je cílem šestidenní podnikatelské mise Svazu průmyslu a dopravy ČR, která odletí v sobotu 7. května do Egypta a Izraele. Okolo dvou desítek exportérů tam pod vedením prezidenta Svazu Jaroslava Hanáka doprovodí ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou na její oficiální návštěvě.

„Těší mě, že s novou ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou vyrážíme na podnikatelskou misi do Egypta a Izraele. Máme možnost navázat na tradici cest s exportéry z environmentálních firem, kterou jsme započali s předchozí vládou,“ připomíná Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SPD ČR). Pod jeho vedením míří na podnikatelskou misi do Egypta a Izraele zástupci tuzemských podniků, ale také výzkumných center a vysokých škol. V obou zemích na ně čeká podnikatelské fórum s tamními partnerskými organizacemi.

„Cesta do Egypta a Izraele naplňuje mé dvě letošní nejsilnější priority – úspěšné české předsednictví v Radě EU a téma ochrany vod. Program v Egyptě věnuji přípravám na 27. konferenci OSN o změně klimatu, která proběhne v listopadu v Sharm El-Sheikh. Na ní bude mít Česká republika roli předsednické země EU, proto teď v Egyptě povedu řadu přípravných jednání,“ popisuje Anna Hubáčková, ministryně životního prostředí.

Spolu s ní nejprve exportéři navštíví Egypt, z Káhiry se pak po dvou dnech v pondělí 9. května letecky přesunou do izraelského Tel Avivu. „V Izraeli chceme navázat na aktivní spolupráci našich zemí v oblasti ochrany životního prostředí a výměnu zkušeností zejména v oblasti úspor vodních zdrojů, čištění a úpravy vody, v nichž mají Izraelci inspirující nápady," řekla Hubáčková.

Česká delegace představí řešení a technologie našich firem například v energetice nebo odpadovém hospodářství. Věřím, že tak významně podpoříme prezentaci a aktivity českých firem a jimi dodávaných environmentálních technologií a dále i spolupráci v oblasti akademické sféry, vědy a výzkumu,“ dodává Anna Hubáčková, ministryně životního prostředí.

Exportéři během mise navštíví několik připravovaných nebo dokončovaných projektů z environmentální oblasti. Například novou odvodňovací čerpací stanici DRAIN 7 v deltě Nilu od české společnosti SIGMAINVEST.

„Ve vodohospodářském, odpadním a energetickém průmyslu, zejména v oblasti energií z obnovitelných zdrojů, a také v oblasti vědy a výzkumu v environmentálních technologiích, jsou české firmy na světové špičce. Určitě můžou zahraničním partnerům nabídnout velmi kvalitní řešení, která pomáhají odstranit ekologické problémy po celém světě,“ uvedl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.*

(Zdroj: SPD ČR)

Foto archiv/O-energetice

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down