SAKO Brno SOLAR osazuje fotovoltaickými panely sedm budov v majetku města

V těchto dnech začala instalace fotovoltaických panelů na střechách dalších sedmi brněnských veřejných budov. Celkem tak v rámci projektu městské fotovoltaické elektrárny bude od dubna zapojeno 1132 panelů na deseti objektech v majetku města.

Projekt má na starosti městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR, která plánuje během několika let osadit fotovoltaickými panely střechy 650 budov v majetku města Brna.

„Letos začínáme střechami ZŠ Merhautova, Domova seniorů v ulici Tábor a polikliniky Lesná. Následovat budou základní školy Sirotkova a Jana Babáka, administrativní budovy Černovická a Domov pro seniory v ulici Vychodilova. Všechny budovy připojíme nejpozději do poloviny dubna,“ upřesňuje René Černý, předseda představenstva SAKO Brno SOLAR. Celkem se brněnská solární elektrárna rozroste o 455,7 kWp instalovaného výkonu. Loni společnost v rámci pilotního projektu zprovoznila dvě střechy objektů v ulici Vojtova a během roku k nim přibyl ještě Dům s pečovatelskou službou v ulici Horova.

„Letos je naší prioritou co nejrazantnější rozběh projektu samotného. Soustředíme se především na objekty občanské vybavenosti jako jsou školská a zdravotnická zařízení, sportovní objekty a domovy pro seniory. V různých fázích projektové přípravy máme více než 50 objektů, jejichž střechy osadíme do konce roku. Další desítky objektů zadáváme do projektové přípravy,“ doplňuje Daniel Struž, člen představenstva SAKO Brno Solar. Instalované projekty o celkovém rozpočtu 15 milionů korun jsou podpořené z prostředků Modernizačního fondu.

SAKO Brno SOLAR je dceřiná firma městské odpadové a svozové společnosti SAKO Brno. Má na starosti rozvoj alternativních zdrojů energie a realizaci fotovoltaických systémů na střechách městských budov. Projekt brněnské solární elektrárny na střechách domů, přinese městu nejméně 43 gigawatt hodin solární elektřiny ročně a emise CO2 sníží o 36 tisíc tun.*

Zdroj: SAKO Brno SOLAR

Foto z instalace FVE v Lesné archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down