18.10.2022 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Součástí služeb je virtuální prohlídka

Energetická skupina UCED z investiční skupiny CREDITAS rozšiřuje a modernizuje jednu z největších tepláren na biomasu v Česku. Zároveň zve zájemce na její virtuální prohlídku. V kutnohorské UCED Bio uvedla v září 2022 do provozu nový elektrokotel o výkonu 25 megawatt. Realizace projektu za 50 milionů korun trvala rok.

Skupina UCED díky tomu rozšíří dodávku tepla svým odběratelům a posílí služby výkonové rovnováhy, které poskytuje provozovateli české přenosové soustavy, společnosti ČEPS. Nový kotel může zároveň sloužit jako záložní nebo doplňkový zdroj tepla pro část Kutné Hory.  

„Elektrodový kotel je součástí našeho agregačního bloku pro poskytování služby výkonové rovnováhy v distribuční síti. Funguje na bázi přeměny elektrické energie na teplo, když systém ponorných elektrod ohřívá vodu. Fakticky se jedná o jakýsi obří boiler. Elektrody jsou napájeny 22 kilovolty,“ uvádí obchodní ředitel UCED a odborník na novou energetiku Václav Skoblík.

UCED zároveň nabízí virtuální prohlídku svého ekologického zdroje v Kutné Hoře. Na webových stránkách skupiny (www.uced.cz) si mohou zájemci tento provoz projít na dálku. Uvidí mimo jiné sklad s palivem teplárny. Tím je například obilná a řepková sláma nebo cíleně pěstované energetické plodiny. Ty nakupuje od přibližně dvou desítek dodavatelů zejména z kutnohorského regionu.

Největší alternativní distributor elektřiny koupil UCED Bio počátkem roku 2022. Naplňuje tak svou strategii, kdy se vedle distribuce zaměřuje i na výrobu elektřiny a tepla. Potvrzuje to i nedávná akvizice UCED Elektrárny Prostějov. Právě díky prostějovské elektrárně s výkonem 58 megawattů se UCED stal jedním z významných poskytovatelů výkonové rovnováhy v Česku.

(Zdroj: Creditas Group)

Foto archiv/Creditas

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down