Specialisté na bioplyn účastníky ekologického veletrhu N-Expo v Tokiu

Od 24. do 26. května 2023 budou WELTEC BIOPOWER a jeho japonský partner FT BIOPOWER vystavovat na ekologickém veletrhu N-Expo v Tokiu. Zkušený výrobce představí své osvědčené technologie, služby a procesy pro energetické využití bioplynu z čistírenských kalů, odpadů a zemědělských zbytků.

WELTEC a FT BIOPOWER úspěšně spolupracují již od roku 2019. Až donedávna FT BIOPOWER stále působila pod názvem Katonoki. Nyní, když se společnost vyvinula a zaznamenala vyšší poptávku po bioplynových technologiích, byla změna názvu jen logickým závěrem.

Jedním ze společných projektů byla výstavba závodu v Urahoro na ostrově Hokkaidó, nejsevernějším z hlavních japonských ostrovů. V oblastech zasažených zemětřesením, jako byla například elektrárna, spočívá konstrukční výzva ve specifické statice nádrží z nerezové oceli, které jsou přizpůsobené tektonickému umístění.

Se zkušenostmi výrobce WELTEC BIOPOWER byla elektrárna speciálně navržená s ohledem na geologické podmínky. „Závod byl dokončený v roce 2022 a dnes lze vyvodit první závěr: leden a únor jsou nejchladnějším obdobím roku na Hokkaidu. V noci mohou teploty klesnout až na –20 °C. Za normálních okolností teplota fermentoru v konkurenčním zařízení klesá a s ní výroba energie. Produkce v Urahoro však zůstává na téměř 100 procentech,“ vysvětluje Vladimir Bogatov, oblastní manažer prodeje pro asijsko-pacifický region.

O společnosti

Od svého založení v roce 2001 se skupina společností WELTEC z dolnosaské Vechty vypracovala v jednoho z předních světových specialistů na výstavbu a provoz bioplynových stanic a produkci biometanu. Skupina pokrývá celý hodnotový řetězec bioplynu s návrhem, plánováním a výstavbou energetických zařízení, trvalým a dočasným provozem zařízení, servisem 24/7 a koncepcemi udržitelného využití výstupních toků.

Jednou ze silných stránek společnosti WELTEC BIOPOWER je výstavba individuálních, technicky náročných řešení až do výkonu 10 MW. Technologie z nerezové oceli zajišťují flexibilní použití substrátu, rychlou a jednoduchou montáž a trvale vysoký standard kvality bez ohledu na umístění. Hospodárnost provozu významně podporuje mechanický a biologický servis firmy WELTEC.

Společnost má stejně bohaté zkušenosti v oblasti výroby a využití bioplynu. Na patnácti místech provozuje zařízení s roční produkcí přibližně 165 milionů m3 bioplynu. Část se zpracovává na biometan a putuje k dodavatelům energie a provozovatelům čerpacích stanic po celém Německu prostřednictvím veřejné plynárenské sítě. Kromě toho jsou v 16 lokalitách obce a podniky z oblasti zahradnictví, bydlení a zdravotnictví, zásobované decentralizovaným teplem v rámci energetických kontraktů firmy WELTEC.

Blízkost k zákazníkům a investorům je pro specialistu na bioplyn velmi důležitá. Proto je skupina zastoupená svou prodejní a servisní sítí po celém světě. Mezi zákazníky patří subjekty z odpadového a potravinářského průmyslu, zemědělství a sektoru odpadních vod. Skupina WELTEC a jejích 164 zaměstnanců realizovala více než 350 bioplynových stanic ve více než 25 zemích na pěti kontinentech. Specialista na bioplyn tak zajišťuje roční úsporu přibližně 600 000 tun CO2.*

www.weltec-biopower.de

Foto archiv/WELTEC BIOPOWER

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down