Společně pro navýšení výrobní kapacity baterií a úložišť v Evropě

Firma Prime Batteries Technology, průlomový vývojář, výrobce a distributor lithium-iontových baterií či úložných bateriových systémů, podepsala 10. listopadu významnou investiční dohodu s EIT InnoEnergy, inovačním motorem pro udržitelnou energii podporovaným orgánem Evropské unie European Institute of Innovation & Technology (EIT).

Dohoda současně formalizuje skutečnost, že se společnost EIT InnoEnergy stala jedním z akcionářů Prime Batteries Technology. Bude se aktivně podílet na dosahování ambice zvýšit roční produkci společnosti na 8 GWh a pomůže připravit podmínky pro dosažení tohoto cíle.

Prime Batteries Technology má dlouholeté zkušenosti s výrobou baterií a řešení pro bateriová úložiště na míru v celé řadě průmyslových odvětví, včetně automobilového průmyslu, námořní dopravy, průmyslové výroby a skladování energie. Zákaznicky orientovaný přístup spojený s širokým pokrytím řešení hodnotového řetězce přinesl již v minulosti úspěšná partnerství s velkými průmyslovými společnostmi i výrobci obnovitelných energií z Velké Británie, Německa, Norska, Španělska, Itálie, Polska, Chorvatska, Slovinska či Turecka.

Vzhledem k tomu, že se hodnota globálního trhu s bateriemi v příštích čtyřech letech zdvojnásobí, protože poptávka po lithium-iontových bateriích rychle roste – a v Evropě tato poptávka v současné době již převyšuje výrobu – je dynamický růst a posilování dodavatelského řetězce na kontinentu životně důležitý. Evropa má ambici stát se do roku 2025 druhým největším výrobcem baterií po Číně a tato investice je příkladem odbornosti a spolupráce v oblasti zdrojů umožňující rychlé rozložení kapacity klíčových hráčů na trhu.

Společnost EIT InnoEnergy, kterou Pitchbook označuje jako celosvětově nejaktivnějšího investora do udržitelné energie, je hybnou silou European Battery Alliance (EBA). Současně je uznávána jako jeden z hlavních tzv. andělských investorů do dalších úspěšných podniků na výrobu velkokapacitních baterií. Tyto investice sahají od švédského Northvoltu (investice ve výši 2,75 miliard dolarů) až po francouzský Verkor (investice 250 milionů dolarů a zajištění strategického partnerství s Renaultem).

„Dodáváme pokročilá úložná řešení různým zákazníkům po celém světě a již jsme byli schopni zajistit si většinu objednávek na roky 2023 a 2024. Kvalitu a výkon našich produktů potvrzuje míra udržení zákazníků ve výši 80 procent. Vzhledem k rostoucí poptávce ale potřebujeme navýšit naši výrobní kapacitu. Naší ambicí je zvýšit roční produkci na 2 GWh do roku 2024 a na 8 GWh do roku 2026. Toho dosáhneme dalším rozvojem naší chytré továrny, která nám zároveň umožní vyrábět baterie s výrazně nižšími náklady,“ říká Vicentiu Ciobanu, generální ředitel Prime Batteries Technology.

„Aktivní investice do elektrifikace celé Evropy jsou klíčem k energetické bezpečnosti kontinentu a urychlení přechodu k trvalé udržitelnosti. Jsme odhodláni nacházet ty nejlepší technologie a podporovat nejslibnější společnosti, abychom jim pomohli růst a měli skutečný dopad ve stále větším měřítku,“ doplňuje Diego Pavia, generální ředitel EIT InnoEnergy.

***

O Prime Batteries Technology

Prime Batteries Technology vyvíjí, vyrábí a prodává lithium-iontové baterie a úložné systémy na míru. Působí na vysoké úrovni ziskovosti díky svému důrazu na výrobu řešení pro skladování energie, pochopení potřeb zákazníků a šíři hodnotového řetězce (80 % přidané hodnoty je generováno in-house). Společnost má dlouholeté zkušenosti a slouží široké škále průmyslových odvětví, včetně automobilového průmyslu, námořní dopravy, průmyslové výrobě a skladování energie. Mezi hlavní stávající zákazníky Prime patří velké průmyslové společnosti a výrobci obnovitelných energií z Velké Británie, Německa, Norska, Španělska, Itálie, Rumunska, Polska, Chorvatska, Slovinska a Turecka.

 

O EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy působí v centru energetické transformace. Je předním inovačním motorem v oblasti udržitelné energetiky, který přináší technologie a dovednosti potřebné k urychlení zelené dohody a evropských cílů v oblasti dekarbonizace.

EIT InnoEnergy, celosvětově uznávaný jako nejaktivnější investor do udržitelné energie a v roce 2020 jeden z největších investorů do klimatických technologií a technologií pro OZE, podporuje inovace v mnoha oblastech. Patří mezi ně skladování energie, doprava a mobilita, obnovitelné zdroje a udržitelné budovy a města. Více než 300 společností v portfoliu EIT InnoEnergy je na dobré cestě k tomu, aby do roku 2030 vytvářely tržby 72,8 miliardy EUR a ušetřily 1,1G tun CO2 ročně.

EIT InnoEnergy je hnací silou tří strategických evropských iniciativ: European Battery Alliance (EBA), European Green Hydrogen Acceleration Centre (EGHAC) a European Solar Initiative (ESI).

Společnost EIT InnoEnergy, která byla založená v roce 2010 a je podporována Evropským institutem pro inovace a technologie (EIT) a současně nezávislým orgánem EU založeným v roce 2008 s cílem podporovat inovace a podnikání v celé Evropě. EIT InnoEnergy má kanceláře po celé Evropě a v americkém Bostonu.*

Foto archiv/EIT InnoEnergy

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down