30.06.2023 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

T-Mobile významně snižuje uhlíkovou stopu

Dodavatelem 100 GWh zelené elektřiny pro T-Mobile bude nově společnost ČEZ ESCO, která začne zásobovat energií téměř 3000 jeho odběrných míst od roku 2024 až do roku 2026. Mezi odběrná místa spadají vysílače, administrativní prostory, prodejny a datová centra. T-Mobile tím dále významně snižuje svoji uhlíkovou stopu

Společnost T-Mobile, která patří mezi největší odběratele elektřiny v Česku, nově i ve spolupráci s ČEZ ESCO dále pokračuje ve snižování uhlíkové stopy a snaze dosáhnout klimatické neutrality, svou celoroční spotřebu elektrické energie pokrývá pouze z obnovitelných zdrojů.

„Velmi nás těší, že se T-Mobile přidává mezi firmy, které od nás zelenou elektřinu odebírají. Co do objemu dodávek i velikosti sítě půjde o jednoho z největších zákazníků. Pořízením 100 GWh zelené elektřiny uspoří T-Mobile každý rok zhruba 43 000 tun CO2 oproti běžně dodávané elektřině. V současnosti s T-Mobile jednáme také o možném zavedení dalších zelených opatření, která povedou ke snižování emisí skleníkových plynů,“ řekl generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ vyrábí zelenou elektřinu ve vodních, solárních, větrných nebo biomasových elektrárnách. Zároveň vykupuje zelenou elektřinu od malých podnikatelů vlastnících obnovitelné zdroje. Skupina ČEZ v rámci svého cíle naplnit závazky Pařížské dohody oznámila strategii Čistá Energie Zítřka. Mezi ambiciózní cíle strategie patří plán vybudovat do roku 2030 dalších 6000 MW obnovitelných zdrojů, skončit s využíváním uhlí v teplárenství a výrobu elektřiny z uhlí omezit na minimum. Do roku 2040 chce být ČEZ klimaticky neutrální.

ČEZ ESCO si dále klade za cíl dekarbonizaci českého průmyslu, obcí a veřejné správy. Mimo jiné dodávkami zelení elektřiny a instalacemi fotovoltaických elektráren přímo pro zákazníky. Mezi poslední významné zakázky v sektoru fotovoltaik patří například stavba elektrárny na střeše obchodního centra Černý Most nebo na střeše centrály Komerční banky. ČEZ ESCO je také významným dodavatelem energetických úspor se zárukou (EPC). Projekty energetických úspor loni ušetřily městům, obcím a veřejné správě přes 300 milionů korun.*

(Zdroj: ČEZ)

Foto archiv/ČEZ

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down