Tradice pomáhá získávat zkušenosti

Uskupení WOLF SYSTEM Group letos připomíná 55 let svého trvání. V České republice byla dceřiná společnost založená v roce 1992 a v letošním roce tedy působí třicet let na tuzemském trhu. Za tu dobu má na svém kontě mnoho realizovaných staveb. Firma se sídlem v Horoměřicích aplikuje veškeré dlouholeté poznatky a know-how daného oboru získané ze zemí Evropské unie na domácí prostředí. Nutno zdůraznit, že při realizaci svých produktů převážně používá tuzemské suroviny a výrobky.

Hlavními stavebními produkty společnosti WOLF SYSTEM jsou již dobře známé železobetonové stavby – nádrže, jímky a sila, k nim přistupují stájové a halové objekty pro všechny oblasti hospodářství. Dalším nosným firemním produktem je výroba a výstavba montovaných dřevostaveb – nízkoenergetických domů a budov s větším rozsahem užití.

Tým zkušených pracovníků díky svým letitým zkušenostem přispívá k profesionalitě a spolehlivosti práce celé společnosti WOLF SYSTEM. Hlavním cílem je přinést kvalitní, rychle realizované a hospodárné výrobky k plné spokojenosti zákazníků.

Nádrže, jímky, sila

Kruhové železobetonové nádrže a jímky (obr. 1 až 4) jsou stavěné pomocí vlastního kruhového bednění jako monolit a slouží pro uskladnění tekutých materiálů a kejdy. Dále je možné jmenovat zásobníky na vodu, nádrže pro čistírny odpadních vod, sprinklerové, požární a retenční nádrže. Za zmínku stojí fermentory, dofermentory a koncové sklady pro bioplynové stanice.

K uskladnění sypkých materiálů má WOLF SYSTEM v nabídce kruhová železobetonová sila, a to jak pro zemědělské, tak i pro průmyslové potřeby včetně potřebného příslušenství.

Jízdárny, stáje, haly

Halové objekty (obr. 5 až 7) realizuje firma WOLF SYSTEM také pro široký okruh zákazníků, a to od jednoduchých střešních konstrukcí až po kompletní budovy. Za příklad může posloužit výstavba jízdáren pro jezdecký sport. Tyto objekty zajišťují rekreační i profesionální výcvik pro milovníky ježdění na koních. V jízdárnách se může provozovat také léčebná hipoterapie s cílem zlepšení zdravotního stavu dětí i dospělých. Svou velikostí jsou uspořádané tak, aby vyhovovaly parkurovému skákání, výcviku začátečníků i pokročilých jezdců.

Dále je možné jmenovat různé objekty pro živočišnou výrobu, například stáje pro skot nebo výrobní a skladové haly. Základem je nosná rámová konstrukce různých rozponů a modulů. Z materiálů se používá hlavně ocel, dřevo, beton a jejich vzájemná kombinace.

Nízkoenergetické domy

Na bázi montovaných dřevostaveb nabízí firma WOLF SYSTEM širokou škálu rodinných domů (obr. 8) ve vazbě na nejmodernější trendy ekologického a zdravého bydlení. Konstrukce vyhovuje současným požadavkům na co nejnižší spotřebu energií. Tyto tak zvané nízkoenergetické domy mohou být na přání zákazníka dodány v různých variantách dokončení.*

René Kocourek, WOLF SYSTEM s. r. o., foto archiv firmy

(článek vyšel v Energii 21, č. 2/2022)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down