Úspěšné tři měsíce na českém trhu

Při příležitosti prvního ukončeného obchodního čtvrtletí svého působení na českém energetickém trhu se setkali představitelé společnosti RSP Energy a.s. s novináři. Zároveň společnost využila tohoto setkání k tomu, aby představila i své strategické záměry pro nejbližší období.

Jak připomněl místopředseda představenstva Arie Goldstein, RSP Energy a.s. byla založena v květnu roku 2009 jako 100% dceřiná společnost švýcarského RSPE Holding SA. Je držitelem licencí pro obchod s elektřinou a plynem na českém trhu a dodávky elektřiny i plynu jsou pro  koncového zákazníkova zajišťovány přímo společností RSP Energy a.s. Arie Goldstein se ve svém vystoupení zmínil i o dalších plánech společnosti: „V České republice naše podnikatelské plány v energetickém sektoru rozhodně nekončí. Intenzivně pracujeme na přípravě další expanze do sousedního Slovenska a ve střednědobém horizontu chceme operovat i v Polsku a Maďarsku, Bulharsku nebo Chorvatsku. Koncem říjne jsme navýšili kapitál společnosti na 100 milionů korun, a to je teprve začátek. Nechceme jen obchodovat s plynem a elektřinou, ale i investovat do výroby energie.“ „Proto jsou v představenstvu zastoupeni investoři různých strategických směrů,“ poznamenal k tomu člen představenstva Daniel Joanes.

 

Společnost RSP Energy a.s. se zaměřuje zejména na dodávky energií středním a velkým odběratelům zemního plynu a odběratelům elektrické energie připojeným k napěťové hladině vysokého i nízkého napětí, především z oblasti průmyslu, obchodu a služeb. V rámci svého působení je společnost připravena převzít „odpovědnost za odchylku“ nejen za vlastní odběratele plynu a elektřiny, ale i za jiné menší obchodníky s elektřinou.

 

Generální ředitel RSP Energy Ing. Jiří Hubka mimo jiné uvedl: „Již první tři měsíce na českém trhu nás přesvědčily, že dokážeme oslovit celou řadu zákazníků, kteří oceňují naši flexibilitu v cenové oblasti i naprostou spolehlivost našich dodávek a analýz. Od listopadu pracujeme i na rozvoji nabídky produktů pro malé firemní odběratele a od poloviny roku 2010 nabídneme naše služby  i českým domácnostem. Plánem na příští rok je zobchodovat 340 000 MWh.

 

Celý článek je otištěn v čísle 6/09 časopisu Energie 21.

Autor:  Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *