25.08.2014 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úsporné konstrukce pro kanceláře i domy

Věta, že nejlepší energie v domě je ta, která se nespotřebuje, se již téměř stala frází. Ale to nic neubírá na její pravdivosti. Efektivní spotřeba energií a směřování k soběstačnosti získává na důležitosti i v souvislosti s krizí na Ukrajině a možném ohrožení dodávek z Ruska.

Nadnárodní společnosti si význam energetických úspor ve stavebnictví dobře uvědomují a realizují stavby a technologie, které tyto požadavky naplňují.

Energeticky úsporné konstrukce se stále více uplatňují při stavbě velkých kancelářských komplexů i běžných bytových a rodinných domů. Svědčí o tom tři příklady z Evropy.

Prvním je kancelářská budova energetické firmy Statoil ASA, vyniká nadčasovým designem, flexibilní strukturou i environmentálně ohleduplným konceptem.

Druhým příkldem je centrála společnosti Schneider Electric v Paříži, je v současnosti pravděpodobně nejekologičtější budovou světa. Jako první totiž získala nejvyšší ohodnocení „Outstanding“ mezinárodní komisí udělující certifikát BREEAM.

Třetím příkladeem je stavební systém pro výstavbu pasivních a nízkoenergetických staveb a nástaveb s názvem Lindab Construline.*

Celý článek vyšel v časopise Energie 21 číslo 3/2014.

Autor: Pavel Grozman (Zdroje: Schüco, Schneider Electric a Lindab)

Obrázek: Kancelářská budova Statoil ASA. Foto archiv/Schüco

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down