14.03.2019 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh Střechy Praha zdolal návštěvnický rekord

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25 000, zaznamenal únorový veletrh Střechy Praha. Byl skvělou prezentací oboru i souvisejících odvětví a vstoupil tak důstojně do třetího desetiletí své existence.

O třetinu meziročně vzrostla i celková obsazená výstavní plocha. Impozantní stánky většiny firem naznačovaly směřování charakteru akce k podobným významným veletrhům v zahraničí. Společně se konaly Veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

K vidění byla ucelená přehlídka střešních krytin, střešních oken, dřevěných konstrukcí, izolací, nářadí a strojů, fasád a solárních systémů. Bohatá byla nabídka zelených střech. Prezentovali se vystavovatelé z oblasti dřevostaveb a pasivních domů v rámci souběžných veletrhů For Pasiv a For Wood. Svá řešení představilo přes 300 společností na rekordní ploše 16 570 m2.

Festival dřeva a nářadí

Zvýrazněným tématem letošního ročníku bylo tesařské řemeslo a s ním spojený nový Festival dřeva a nářadí. Zóna pro tesaře v hale 4 voněla dřevem a překypovala aktivitou. V předváděcí aréně se střídaly špičky oboru se soutěžemi zručnosti pro návštěvníky. Stánky kolem zóny patřily známým značkám nářadí a potřeb pro tesaře. Vzácné exponáty byly k vidění u stánků Národního technického muzea – Centra stavitelského dědictví v Plasech, v Pokrývačském muzeu a také v Tegulariu Richarda Mlýnka.

Pestrý doprovodný program

Tradičně bohatý přednáškový program zahrnul nespočet atraktivních témat. Do posledního místa byla naplněna jubilejní 20. konference Izolace. Proběhl 5. ročník fóra Dřevěné konstrukce s podtitulem Konstrukce vystavené povětrnostním vlivům. Zaplněny byly přednášky o údržbě šikmých i plochých střech, nejčastějších chybách ve střešním plášti a také témata ke střešní fotovoltaice.

Novinkou byla společná expozice Digitální řemeslný inkubátor, kterou v rámci projektu Rok digitálního podnikání 2019 připravila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. K dispozici byla bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti výstavby, úspory energií, obnovitelné zdroje. Užitečné rady poskytovali odborníci z Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Řemeslná rada s premiérem

Veletrh navštívil předseda vlády ČR Andrej Babiš. Zúčastnil se jednání Řemeslné rady AMSP ČR, jejímiž tématy byly Implementace praktické výuky do rozvrhů ZŠ, Aktuální stav projektu zavádění duálního vzdělávání, Aktuální stav zavádění mistrovské zkoušky a Legislativní změny s dopadem na profese. Premiér si prošel veletrh a setkal se například s cechmistrem Cechu KPT ČR i se žáky středních odborných učilišť.

Soutěž o zlatou tašku

Výhercem soutěže Zlatá taška 2019 se stala společnost Tondach za posuvnou tašku Salsa 13. Porota udělila dvě čestná uznání, a to firmě Velux za řídicí jednotku vnitřního prostředí a společnosti Mafell za kapovací pilový systém.

***

Závěrečnou zprávu z letošního veletrhu Střechy Praha naleznete na www.strechy-praha.cz. Příští ročník veletrhu a souběžných akcí se uskuteční v areálu PVA EXPO Praha Letňany ve dnech 6.–8. února 2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down