Výstavba objektů má tradici a systém

Více než padesátiletou historií se může pochlubit WOLF SYSTEM Group. V ČR působí dceřiná společnost od roku 1992 a má na kontě značný počet staveb. Aplikuje veškeré poznatky a know-how daného oboru získané ze zemí Evropské unie na domácí trh. Při realizaci svých produktů však převážně používá tuzemské suroviny a výrobky.

Výtah z článku, který vyšel v časopisu Energie 21 číslo 2/2021.

Hlavními produkty jsou železobetonové stavby – nádrže, jímky a sila, dále stájové a halové objekty pro všechny oblasti hospodářství. V neposlední řadě se jedná o výrobu a výstavbu montovaných dřevostaveb – nízkoenergetických domů a budov s větším rozsahem užití.

Kruhová konstrukce

Železobetonové nádrže a jímky jsou stavěny pomocí vlastního kruhového bednění jako monolitu bez nutnosti použití propojovacích prvků. Jedná se zejména o nádrže a jímky pro uskladnění tekutých materiálů jako například kejdy či močůvky, dále se jedná o fermentory, dofermentory a koncové sklady pro bioplynové stanice.

V důsledku současných klimatických změn doprovázených dlouhým obdobím sucha nacházejí tyto nádrže uplatnění také jako zásobníky vody pro napájení hospodářských zvířat. Výstavbu těchto nádrží nabízí WOLF SYSTEM včetně instalace úpravny vody. Z dalšího sortimentu je možné jmenovat nádrže pro čistírny odpadních vod, sprinklerové, požární a retenční nádrže.

K uskladnění sypkých materiálů jsou určena kruhová železobetonová sila, a to jak pro zemědělské, tak i pro průmyslové účely včetně potřebného příslušenství.

Haly, stáje, jízdárny

Také halové objekty staví firma WOLF SYSTEM pro široký okruh zákazníků. Nabízí široký sortiment od jednoduchých střešních konstrukcí až po kompletní budovy. Zabývá se rovněž montážemi nosných konstrukcí včetně dodávek opláštění a montáže střešní krytiny ze zateplených a nezateplených materiálů. Za příklad může posloužit výstavba objektů pro živočišnou výrobu, například stáje pro chov skotu, objekty pro výkrm prasat a drůbeže, skladové haly a jízdárny. Základem je nosná rámová konstrukce různých rozponů a modulů. Z materiálů se používá ocel, dřevo, beton a jejich kombinace.

Dalším typem staveb sloužících jezdeckému sportu jsou jízdárny. Tyto objekty zajišťují rekreační i profesionální výcvik a další potřeby pro milovníky ježdění na koních. V jízdárnách se může provozovat také léčebná hipoterapie s cílem zlepšení zdravotního stavu dětí i dospělých. Svou velikostí jsou uzpůsobené tak, aby vyhovovala parkurovému skákání, výcviku začátečníků i pokročilých jezdců. Jízdárny mají zpravidla rámovou konstrukci v kombinaci dřevo – ocel.

Nízkoenergetické domy

Z oblasti montovaných dřevostaveb nabízí společnost WOLF SYSTEM širokou škálu rodinných domů ve vazbě na nejmodernější trendy ekologického a zdravého bydlení. Konstrukce vyhovuje současným požadavkům na co nejnižší spotřebu energií. Tyto tzv. nízkoenergetické domy mohou být na přání zákazníka dodány v různých variantách dokončení. Pomocí tohoto výrobního systému dřevostaveb realizuje firma i objekty většího rozsahu, jako jsou administrativní budovy, školky, penzióny a podobné.

Tým zkušených pracovníků využívající veškeré poznatky a know-how daného oboru ze zemí Evropské unie přispívá k profesionalitě a spolehlivosti práce celé společnosti. Cílem je přinést kvalitní, rychle realizované a hospodárné produkty k plné spokojenosti zákazníků.*

René Kocourek, ředitel WOLF SYSTEM s. r. o.

Ilustrační foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down