02.07.2024 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využijte dotaci na výstavbu větrných elektráren, žádat lze do konce října

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes začala přijímat žádosti o dotace ve výzvě Obnovitelné zdroje energie – větrné elektrárny. Firmy tak mohou začít žádat o finanční podporu na výstavbu větrných elektráren. Výzvu vyhlásilo 14. června 2024 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP TAK. API bude žádosti přijímat do 31. října 2025. Pro žadatele jsou připraveny celkem 3 miliardy korun.

Výzva se zaměřuje přímo na výstavbu větrných elektráren a tím na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie (OZE) v ČR. Konečným cílem je pak přechod k nízkouhlíkovému hospodářství a celkové zlepšení ovzduší. „Věříme, že ze strany podnikatelů bude o realizaci projektů větrných elektráren velká poptávka, zvlášť v době nestabilních cen energií. Firmy tak mohou přispět ke snížení energetické závislosti ČR na dovozu energií ze zahraničí a na omezených domácích fosilních palivech a posílit tak naši soběstačnost v dodávkách elektrické energie,“ říká Jan Piskáček, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Program OP TAK navazuje svým zaměřením na program OP PIK (Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost). Je tak pokračujícím stěžejním programem na podporu českých podnikatelů s financováním ze strukturálních fondů Evropské unie. Firmy mohou ve výzvě získat na jeden projekt až 65 % ze způsobilých výdajů zpět formou dotace. Podrobné informace o této výzvě jsou dostupné na:

https://www.agentura-api.org/cs/podporovane-aktivity-optak/obnovitelne-zdroje-energie/obnovitelne-zdroje-energie-vetrne-elektrarny-vyzva-ii/.

API má svá zastoupení ve všech krajských městech České republiky, zájemci o dotace z OP TAK zde mohou konzultovat své projekty. Informace je možné získat i telefonicky nebo e-mailem na zelené lince 800 800 777, programy@agentura-api.org. Všechny služby poskytované API zájemcům o dotace jsou zdarma.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down