Využití příjmů z emisních povolenek

Několikaměsíční vyjednávání nových investic z Modernizačního fondu s Evropskou investiční bankou (EIB) a Evropskou komisí završilo jednání Investičního výboru v Lucemburku. Výsledkem je schválení financování investic ve výši téměř 73 miliard korun.

Prostředky získané z emisních povolenek směřují cíleně do oblastí, jako je energetika, doprava a průmysl, abychom mohli zvýšit energetickou účinnost, dekarbonizaci výroby a podpořit energetickou soběstačnost země. Spolu s aktuálně schválenými prostředky získala Česká republika z Modernizačního fondu dosud 267 miliard korun.

K dosažení energetické nezávislosti

„Modernizační fond je pro nás klíčovým nástrojem v dosahování našich cílů v oblasti modernizace a energetické nezávislosti. Schválení dalších téměř 73 miliard představuje pro Českou republiku důležitý milník. Tyto prostředky nejenže posílí rozvoj obnovitelných zdrojů energie ve výrobních podnicích i v domácnostech či teplárenství, ale nově také přispějí k dlouho očekávané modernizaci veřejné dopravy,“ říká ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Projekty v teplárenství a průmyslu

Schválené individuální projekty v oblasti teplárenství povedou ke snížení emisí CO2 o 658 kilotun ročně a k úspoře primární energie z neobnovitelných zdrojů o 8 019 terajoulů ročně. Projekty z oblasti průmyslu přinesou další snížení emisí CO2 o 64 kilotun ročně a snížení konečné spotřeby energie o 772 terajoulů ročně.

„Přínosy dokládají účinnost a důležitost individuálních projektů, ale také potvrzují naše úsilí o dosažení cílů udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí,“ doplňuje Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí, jehož úřad je příjemcem prostředků z Modernizačního fondu a investice administruje.
Modernizační fond představuje zásadní zdroj finančních prostředků pro zajištění energetické nezávislosti Česka. Již nyní významně pomáhá průmyslovým odvětvím, elektrárnám, teplárnám, ale i běžným domácnostem s přechodem na zelenou energii z obnovitelných zdrojů. Spolu s aktuálně schválenými prostředky získala Česká republika z Modernizačního fondu dosud 267 miliard korun.
Gro (Zdroj: MŽP)*

Prostředky získané z emisních povolenek musí být využity podle pravidel EU. Foto archiv/E21

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

 1. Nabízíme všechny druhy úvěrů - Podnikatelský úvěr / Realitní projekt - Financování

  24hour Loan Service je společnost poskytující komplexní finanční služby, která se zavázala pomáhat našim klientům zlepšit jejich dlouhodobý finanční úspěch. Naše přizpůsobené programy jsou navrženy tak, aby pomáhaly růst, chránit a šetřit bohatství našich klientů poskytováním špičkové úrovně personalizovaných služeb.

  Jsme investiční/finanční firma, která se specializuje na financování projektů a obecnou nabídku finančních služeb. Naše hlavní funkce vám pomůže s kompletním financováním prostřednictvím našich renomovaných úvěrových institucí.

  Jsme otevřeni mít s vámi dobré obchodní vztahy. V současné době máme zájem o financování životaschopných podniků, investic nebo projektů v následujících oblastech zájmu:

  * Založení franšízy
  * Obchodní akvizice
  * Rozšíření podnikání
  * Kapitálový / Infrastrukturální projekt
  * Koupě komerčních nemovitostí
  * Plnění smlouvy
  * Financování obchodu atd.
  * Chcete být agentem / makléřem?

  - Zprostředkovatelé / konzultanti / makléři jsou vítáni, aby přivedli své klienty a jsou 100% chráněni.

  Doporučujeme vám kontaktovat nás a dozvědět se více o úvěrových službách, které nabízíme. Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete více informací o naší společnosti, neváhejte na whatsapp: +14092051142 nebo e-mail: larryfox2017@hotmail.com

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down