21.02.2023 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podmínkou úspory tepla je kvalitní izolace

Svaz moderní energetiky (SME) posiluje své postavení v oblasti úspor energie. Řady členů svazu rozšiřuje Asociace výrobců minerální izolace (AVMI), která se tak stává už čtrnáctým členem. AVMI posílí aktivity svazu v oblasti energetické účinnosti, které vedle přechodu na nízkouhlíkové zdroje energie představují zásadní předpoklad pro zajištění energetické bezpečnosti a ochrany klimatu současně.

Minerální vlna představuje velmi efektivní tepelně izolační materiál, který se ve stavebnictví využívá už více než 70 let. Vedle tepelných ztrát dokáže minerální vlna i snížit riziko požáru, protože je přirozeně nehořlavá. Představuje také vhodný izolant proti hluku.

Asociace výrobců minerální izolace sdružuje nejvýznamnější výrobce minerální izolace v Česku. Její členové reprezentují více než 90 procent tuzemského trhu s minerálně vláknitými izolačními materiály ve stavebnictví. Výrobci v asociaci mají stabilně okolo 700 vlastních zaměstnanců a dalších zhruba 4000 pracovníků je zaměstnaných nepřímo v navazujících odvětvích.

Asociace se zaměřuje na šíření informací o využití minerálních izolací, vzdělávání v oblasti zateplení, ochranu spotřebitelů a na spolupráci s veřejnou sférou při tvorbě legislativního prostředí a norem. Asociace působí na tuzemském trhu od roku 2009.

„Chceme posílit význam renovací budov při řešení energetické krize a také pomoci otočit pohled na zelenou dohodu EU, která v oblasti budov může českým domácnostem přinést trvalé úspory energie a zlepšit kvalitu bydlení,” říká Marcela Kubů, výkonná ředitelka AVMI. Správně renovovaný dům dokáže oproti nezatepleným stavbám snížit své účty za energie i o 90 procent, upozorňuje AVMI.

“Tlak na zvyšování energetické soběstačnosti Česka a Evropy ukázal, že pro odpoutání se od závislosti na fosilních palivech je klíčové nejen masivně budovat nové obnovitelné zdroje energie, ale musíme se zaměřit také na energetické úspory. Energeticky efektivní budovy jsou cestou ke snížení závislosti na Rusku a v důsledku i nižšímu riziku energetické chudoby. Jsme rádi, že tým Svazu moderní energetiky doplnil nový silný hráč a těšíme se na spolupráci s Asociací výrobců minerální izolace,” komentuje vstup nového člena výkonný ředitel Svazu moderní energetiky Tomáš Buzrla.*

Zdroj: SME a AVMI

Foto archiv/AVMI

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down