Závod RC modelů na vodík

Již 3. ročník soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) se blíží do finále. Dvacítka zúčastněných týmů SŠ studentů v sobotu 8. dubna od devíti hodin v prostorách Kampusu Dejvice v Praze 6 poměří síly v šestihodinovém vytrvalostním závodě dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem.

Vítěz pojede reprezentovat ČR na mezinárodní klání a pokusí se tak navázat na loňský úspěch týmu Škoda Auto, který skončil v konkurenci 26 týmů na skvělém druhém místě.

Závod H2AC představuje vyvrcholení programu Horizon Educational Group, jehož smyslem je přiblížit středoškolským studentům STEM obory (science, technology, engineering, management). Ti se s pomocí Horizon Energy Boxu seznamují s obnovitelnými zdroji energie a teoretické znalosti použijí při sestavení dálkově ovládaného závodního auta poháněného vodíkovými palivovými články. Pedagogové pak získávají speciální studijní plány do hodin chemie i fyziky. Efekt projektu je tedy dlouhodobý.

O renomé H2AC, jehož partnerem je letos opět společnost Moravia Steel, vypovídá kromě zvyšujícího se zájmu škol i přemístění finále závodu ze středoškolského prostředí do prostor Kampusu Dejvice v Praze 6, kde studenti v rámci doprovodného programu (workshopy, interaktivní přednášky apod.) poznají akademické prostředí prestižních technických univerzit, ČVUT a VŠCHT.

Závod, který začíná 8. dubna v 9 hodin, je přístupný veřejnosti, takže přijďte fandit i vy. Po skončení utkání budete mít možnost sami si vyzkoušet jízdu s jedním z modelů, který středoškoláci postavili.*

Red (Zdroj: Horizon Educational)

Obrázky:

Fotografie z loňského ročníku závodu.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *