Zdroje a energie pro budoucnost

Energetika jako minulost, přítomnost, ale hlavně budoucnost Ústeckého kraje. To je hlavní myšlenka konference Budoucnost Ústeckého kraje – strategické zdroje a suroviny regionu, která proběhla v konferenčních prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Během dvou dnů (11. a 12. dubna 2023) tu přednáškovými sály prošlo téměř 450 posluchačů a 50 řečníků. Odborný program byl zaměřený na strategické směřování regionu a využití moderních energetických zdrojů. Ne náhodou chce být Ústecký kraj lídrem vodíkové energetiky v České republice.

Připravený byl také doprovodný program pro studenty středních škol. Na 170 žáků si jej vyslechne na místě, ostatní školy se mohou připojit ke streamu. Tato část cílí na popularizaci a přiblížení energetiky mladé generaci a také na ukázku perspektivy zajímavého profesního uplatnění, jaké energetika nabízí.

Odbornou konferenci Budoucnost Ústeckého kraje s podtitulem: strategické zdroje a suroviny regionu připravil Ústecký kraj spolu s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. Program se zaměřil na čtyři témata, a to energetiku, suroviny a materiály, lidské zdroje a data.

Význam všech těchto oblastí je signifikantní nejen pro transformaci uhelného regionu, ale pro celou republiku i v rámci přeshraniční spolupráce. Cílem je zdůraznit význam transformačních procesů, jimiž nevyhnutelně musí tento uhelný region projít, a poukázat na připravenost regionálních aktérů k těmto procesům aktivně přispět.

„Chceme upozornit na potřeby místních hráčů na poli energetiky, ale také na aktuální bariéry bránící plnému využití transformačního a rozvojového potenciálu našeho kraje,“ doplnil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

V rámci konference se řešila i další strategická témata, jako je například Státní energetická koncepce, Surovinová politika a Vodíková strategie České republiky, podpora z evropských fondů těmto problematikám atd. Posluchači se seznámí se stavem přípravy nosných regionálních projektů, které mají potenciál přispět k transformaci Ústeckého kraje, energetické tranzici ČR i rozvoji oběhového hospodářství.

Konferenci organizačně zajistil Ústecký kraj spolu s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. Generálními partnery jsou Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Severní energetická a. s. a Skupina ČEZ. Partnery akce jsou Agentura CzechInvest Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, Inovační centrum Ústeckého kraje, energetické centrum Ústeckého kraje, Datové centrum Ústeckého kraje a EDPOR, s. r. o.*

Odkaz na video: https://youtu.be/6FPd5vFe3Ok

Zdroj: Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK), foto archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down