Na stavbu obří fotovoltaické elektrárny TOPCon mají být použity moduly Astronergy

Jak uvedla česká tisková agentura, až 154,4 MW modulů Astronergy typu n bude použito pro stavbu největší evropské fotovoltaické elektrárny TOPCon, která má stát v německém Döllenu (Braniborsko).

Řada ASTRO N, která představuje přelom v hromadné výrobě fotovoltaických modulů TOPCon typu n, získala po podpisu smlouvy na první projekt s výkonem 355 MWdc v Austrálii velkou pozornost po celém světě. Fotovoltaická elektrárna v Döllenu představuje další pokrok v uvádění technologie n-type TOPCon poháněné řadou ASTRO N5 od společnosti Astronergy na světový trh.

Fotovoltaická elektrárna v Döllenu, financovaná skupinou CEE a vyvinutá společností Antlike Solar, bude prodávat energii na základě smluv o prodeji. Fotovoltaický projekt Döllen je v současnosti jedním z největších fotovoltaických parků na volné ploše v Německu. Po připojení k síti v průběhu roku 2023 bude fotovoltaická elektrárna dodávat více než 150 tisíc MWh zelené elektřiny ročně.

Generální ředitel společnosti CEE Group Detlef Schreiber k tomu uvedl: „Nový solární park v Döllenu zaujme nominálním výkonem 154,4 MWp. Ukazuje také potenciál obnovitelných zdrojů energie jako ústředního prvku energetické transformace."

Vedoucí divize Project Business Europe společnosti Astronergy Timo Franz dodává, že je společnost CEE pevně odhodlána distribuovat zelenou energii po celé Evropě. Jsme rádi, že jsme jim pro realizaci projektu mohli poskytnout naše nové vysoce účinné fotovoltaické moduly TOPCon typu n. Těší nás i jejich důvěra v naši kvalitu a partnerství.*

/Zdroj: ČTK/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down