20.09.2022 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Účast na konferenci Green Deal Summit?

V otevřeném dopise [1] Klimatická koalice vyzvala vládu a další veřejné instituce, aby odvolali svou účast na konferenci Green Deal Summit, [2] která proběhne 26. září 2022 v Praze. Hlavním partnerem této konference je totiž firma Shell, jedna z největších fosilních korporací na světě.

Podle Klimatické koalice účast a spolupráce na této akci napomáhá legitimizovat strategii fosilních firem a vytváří dojem, že tyto firmy jsou součástí řešení klimatické krize. V otevřeném dopise se ale uvádí, že je to přesně naopak. Právě fosilní korporace včetně firmy Shell jsou příčinou klimatické krize a snaží se brzdit její řešení.

Mezi adresáty dopisu jsou vládní představitelé, kteří na konferenci vystupují, Hospodářské noviny, jež konferenci pořádají, Česká televize jakožto hlavní mediální partner nebo Evropská komise, která se na konferenci rovněž podílí.

- Jitka Martínková z Klimatické koalice k tomu říká: “Fosilní korporace utrácejí každý rok miliony dolarů za aktivity, kterými nás chtějí přesvědčit o tom, že se zapojují do řešení klimatické krize. Jejich byznys modely ale svědčí o opačných záměrech. Už teď je v plánu vytěžit mnohem více fosilních paliv, než je slučitelné s udržením průměrného globálního oteplení na relativně bezpečné hranici 1,5 °C. Nenechme už se obelhávat!”*

Zdroje: Klimatická koalice, [1] https://klimatickakoalice.cz/pro-media/aktuality/reakce-organizaci-klimaticke-koalice-na-konferenci-green-deal-summit-konanou-26-9-2022-v-praze [2] https://www.greendealsummit.cz/

Foto archiv/Investiční web

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down